Általam igen kedvelt és nagyra tartott Bujtor művész úr (a médiából kihalászható információk alapján) szerintem szepszissel - annak is a legsúlyosabb formájával küzdhet. Drukkolok neki. Nagy meccs lesz. Bizakodom szervezete erejében. Remélem, Ötvös Csöpi most is a győztes oldalon áll.
Szepszissel küzd a művész
2009.08.06. 16:25 | zslog | 9 komment
Címkék: szepszis
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
kvadrillio 2009.08.07. 12:51:19
Jobbulást neki !
A szepszis életveszélyes állapot, kolléganőm egy 1 cm-es sérülésből jutott idáig túlélte, de soha nem lehet többé gyereke.
salug 2009.08.08. 04:14:19
Sajnálom Bujtor Istvánt, izgulok érte. Remélem, hogy megbírkózik a szervezete ezzel a gyilkos kórral.
A testvérem hasonló testalkatú, fiatalos 64 éves volt. Nem ivott, nem dohányzott sosem. Nagyon erős ember benyomását keltette. Mégis pár hét alatt meghalt szepszisben. Semmilyen sérülése nem volt. Életerős, munkabíró, aktív életet élt.
Minden vizsgálaton átesett: CT, MR, röntgen, ultrahang, tükrözések alul-felül, virus-baktérium keresés, agyvíz stb. és minden negatív lett. Egyedül a vérsüllyedése, a CRP-je volt magasabb. Sem az elsődleges, sem a részletes boncolás nem talált semmilyen okot.
Az ősszel belázasodott, nagyon izzadt, de másnapra elmúlt. Ez ismétlődött kéthetente aztán sűrűbben. Februártól a János-László-István- kórházban feküdt két-három hetet, majd hazaengedték. Otthon egyre gyengébb lett, majd leállt a veséje áprilisban. A Bajcsy kórházba került, szteroidot kapott , de gyomorpanaszok miatt abbahagyták, majd leesett a vérnyomása 60-ra. Intentzív osztályon egy hét után teljesen magához tért. Azt kérdezte, hogy "tudják már, hogy mi a bajom? Kapom már a szérumot?" Azt hittük, hogy túl van a nehezén, mert levették a gépekről, de sajnos két nap után májusban meghalt, megállt a szíve.
/A Bajcsy kórház intenzív osztályáról csak a legjobbakat tudom mondani. Fáradhatatlan áldozatkész emberek. Sajnos az István kórházról nincs jó tapasztalatom. Ott fel sem akarták venni, azt mondták, -"Ha nem tud pisilni, menjen urológushoz. Végül megkatéterezték, de pár nap után elbocsátották a katéterrel együtt. Ottlétemkor még egy nővért sem láttam az egész emeleten. Szomorú állapotok!/
Miért nem lehet kimutatni a halál és a boncolás után sem a kórokozót?
Azt mondják, hogy május óta már három hasonló eset volt az osztályon. Ez félelmetes, hiszen még védekezni sem tudunk a szepszis ellen!? :'(
zslog 2009.08.09. 19:24:33
salug 2009.08.11. 12:28:15
Nagyon laikusként kérdezem: ha szokványos kórokozókról van szó, akkor miért nem lehet elpusztítani, - a beteg életében?
A testvérem orvosi papírjait olvasva, mégy egy /számomra/ varázsszó is szerepel benne. Mégpedig egy "autoimmun" betegség lehetősége.
Ezt nem is nagyon tudom, hogy mit jelent.
Annyira átnézték a tesómat kívül-belül és mindene negatív volt.
sünikee 2009.08.11. 17:04:58
édesanyám(73 éves) már háromszor átesett szeptikus sokkon: légzési elégtelenség + keringési rendszer összeomlása+ 30000-es fehérvérsejtszám +hányás + hasmenés+magas láz miatt feküdt intenzív osztályon.
Rengeteg vizsgálatot végeztek rajta (MR,CT,PET-esetleges hormonális daganat miatt-ez is negatív volt, 72-48-24 órás izotópvizsgálat telejs testen) és semmi határozottat nem tudtak mondani.
Lélegeztetőgépen volt, vérnyomása 60/30 volt 165-ös pulzusszámmal vasopreeszoros kezelés mellett.
Túlélte, de félek, ez bármikor újra bekövetkezhet...
Segítsen nekem legyenszíves, milyen vizsgálatokat kellene még végezni és hol...
Minden további infot leírok, ha kell, akár a teljes zárójelentéseit is begépelném.
Nagyon hasonlatos Bujtor István esetéhez, ezért is gondoltam, hátha tudna segíteni.
A szeptikus sokk az egyik esetben akkor következett be, amikor 48 órával azelőtt a vastagbeléből eltávolítottak 4 polipot.
Egyre gyengébb Édesanyám és sajnos ötlettelen vagyok, hol és hogyan tudnék neki segíteni.
Előre is köszönöm szépen a segítségét.
zslog 2009.08.11. 19:22:27
@sünikee: a leírtak megfelelhetnek a súlyos szepszis tüneteinek. Segíteni innen a távolból nem tudok és őszintén megmondva nem is szoktam konkrét esetben konkrét javaslatot tenni (nem akarok beleszólni a kezelésébe). A betegség esetén általánosan alkalmazott kezelésről, a betegség általános lefolyásáról szoktam beszélni. Elnézést kérek. Segíteni úgy tud, ha bízik a szervezete erejében. Ami biztos: ez a betegség hosszútávon rányomja a bélyegét a beteg életminőségére.
salug 2009.09.25. 16:21:32
Ha a boncolás után sem vizsgálják a halál pontos okát, akkor sosem tudjuk meg, hogy mi lehet a halál oka?
Végülis az én testvéremnél valóban nem volt minden negatív, de a jegyzőkönyv szerint a halálok szívelégtelenség lett, holott a szíve nem volt beteg. Egyéb okok között szerepelt a felsorolásban az ismert és kezelt cukorbetegsége, enyhe zsírmáj, és ami igazán megdöbbentett bennünket, - a vesemedence gyulladás.
Ahhoz képest, hogy halála előtt három kórházat megjárt, több hónap alatt, - nem jöttek rá?!
Könnyebb megállapítani, hogy autoimmun beteg?!
Sajnos van egy olyan érzésem, hogy már későn került a Bajcsyba. Ha elsőre odakerül, még ma is élne.
Tudom milyen nehéz lehet Bujtor István édesanyjának, hiszen az én anyukám is 92 éves és naponta meg kell küzdenie fia elvesztésével.
Nekem azóta van időnként légszomjam, sóhajtási, ásítási kényszerem. Valószínűleg egyfajta sokkot kaphattam, amikor anyukám összeesett a halálhírre. Elmúlik ez valaha, Kedves Doktornő? :'(
zslog 2009.09.26. 14:07:29
salug 2009.09.28. 16:58:09
Köszönöm.
Utolsó kommentek